Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:
Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:

Jak zmniejszyć ból kręgosłupa?

Ciągła praca przy komputerze, długotrwała jazda samochodem czy nieprawidłowa postawa to prosta droga do uciążliwych dolegliwości kręgosłupa. Na co dzień rzadko zwracamy uwagę na możliwe następstwa takiego trybu życia. Zwykle zbyt późno reflektujemy się, że coś jest nie tak i plujemy sobie w brodę, że nie udało się zapobiec chorobie zwyrodnieniowej, osteoporozie czy reumatyzmowi.

Czasu cofnąć nie możemy, lecz całe szczęście istnieją skuteczne (i przyjemne) sposoby na walkę z tymi dolegliwościami. Warto wspomnieć tu o nieocenionym działaniu wód termalnych siarkowo-fluorkowych (występują naturalnie w źródłach w Lądku Zdroju). Wchłaniające się przez skórę jony siarczkowe i fluor korzystnie wpływają na regenerację chrząstek stawowych oraz zmniejszenie bólu i obrzęku w schorzeniach ortopedycznych, leczeniu osteoporozy oraz chorób reumatologicznych. Dodatkowym efektem kąpieli w tych wodach może być też regulacja przemiany materii, zmniejszenie ciśnienia tętniczego we krwi i poprawa elastyczności skóry.

Stwierdzenie to może wydać się banalne, ale w rehabilitacji kręgosłupa niesamowicie ważny jest wypoczynek. Zdajesz sobie sprawę, że przewlekły stres ma ogromny wpływ na ból pleców i negatywnie odbija się na powodzeniu kuracji i leczeniu farmakologicznym? Dlatego należy zadziałać od wewnątrz, uspokoić swoje myśli, najlepiej w jakimś zacisznym i przyjaznym miejscu, skorzystać z zabiegów i masaży, a nawet z kinezyterapii czyli leczenia z wykorzystaniem różnych form ruchu.

Warto zrobić coś dla siebie i zawczasu zadbać o swój kręgosłup, właśnie teraz, kiedy ból jest jeszcze znośny. A dlaczego warto? Wyobraź sobie, że wcale nie musi Cię nic boleć.

 
Uzdrowiska - strona główna
zmienklimat
bazaobiektowiuslug_off
porady
newsletter

Login:
Email:

profilelecznicze
rodzajezabiegow
Reklamy

ULOTKI.net

Tajemniczy Dolny Śląsk - serwis miłośników tajemnic i odkrywców skarbów

 Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A   Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju   Pałac Jedlinka