Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:
Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:

Helioterapia

helioterapiaHelioterapia to wykorzystanie promieniowania słonecznego do celów leczniczych.

Jest ono niezbędne do życia, nie tylko poprawia nam nastrój, lecz także jest zasadniczym elementem każdego ekosystemu biologicznego. Każdy z nas zauważył, że w jasne i słoneczne dni czujemy się lepiej niż w dni posępne, zasnute chmurami. Niedobór światła obniża poziom serotoniny – hormonu, który poprawia nastrój i zmniejsza zmęczenie.

Wpływ światła słonecznego polega między innymi na wzmożeniu przemiany materii, pobudzeniu mechanizmów krwiotwórczych, zwiększeniu odporności organizmu na zakażenia, pobudzającym wpływie na gruczoły wydzielania wewnętrznego, działaniu odczulającym oraz przeciwkrzywiczym. Należy jednak pamiętać również o niekorzystnym wpływie promieniowania słonecznego, związanego głównie z niewłaściwym jego dawkowaniem, czyli pochłonięciem zbyt dużej dawki promieniowania. Do objawów „przedawkowania” należy nadmierny rumień fotochemiczny, uczucie ogólnego rozbicia, bóle i zawroty głowy, gorączka, a także poparzenia.

Helioterapię stosuje się w leczeniu gruźlicy kostno-stawowej, gruźlicy dróg moczowych, węzłów chłonnych, przewlekłych stanach zapalnych stawów, przewlekłych nieżytach dróg oddechowych, łuszczycy, czyraczności, trądziku pospolitego, a także zaburzeń wzrostu u dzieci.

Przeciwwskazaniem do stosowania kąpieli słonecznych jest gruźlica płuc, niewydolność krążenia, choroba nowotworowa, skłonność do krwawień z narządów wewnętrznych, nadczynność tarczycy oraz zaawansowana miażdżyca.

 
Hotel "REZYDENCJA GREEN PARK"
Miasto : 87-720 Ciechocinek
Ulica : ul.Szmurły 14
Numer telefonu : Tel/fax 54 416 26 92 Tel kom 605 695 422
Adres e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Willa Luboń Wielki
Miasto : Rabka-Zdrój
Ulica : Zaryte 76 A
Numer telefonu : 509-496-250
Adres e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Uzdrowiska - strona główna
zmienklimat
bazaobiektowiuslug_off
porady
newsletter

Login:
Email:

profilelecznicze
rodzajezabiegow
Reklamy

ULOTKI.net

Tajemniczy Dolny Śląsk - serwis miłośników tajemnic i odkrywców skarbów

 Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A   Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju   Pałac Jedlinka