Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:
Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:

Leczenie schorzeń dermatologicznych

dermatologia

Profil dermatologiczny w leczeniu uzdrowiskowym powstał z myślą o kuracjuszach borykających się z chorobami skóry, włosów i paznokci. Lekarz specjalista od chorób skóry otacza swoją opieką także pacjentów z chorobami ogólnoustrojowymi, które uwidaczniają się na skórze (odmiany raka skóry, rumienie, łuszczyca, alergie skórne).
Choroby skóry nie tylko wpływają negatywnie na zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim na psychikę osoby chorej – każdy z nas chce przecież dobrze wyglądać, jednak niektóre chorobowe skazy skórne skutecznie zaniechują nasze starania.
Leczenie schorzeń typu dermatologicznego jest uzależnione od rodzaju i stopnia ich występowania. Często w ich leczeniu stosuje się odpowiednio dobrane przez lekarza dermatologa maści i kremy, ale także doustne środki farmakologiczne, a w skrajnych przypadkach leczenie opreacyjne.

Profil leczniczy poszczególnych miejscowości uzdrowiskowych wynika z zróżnicowanego położenia geograficznego, warunków klimatycznych, charakterystycznej jonizacji powietrza, temperatury, ciśnienia atmosferycznego, obecności naturalnych bogactw leczniczych.

Istotą leczenia uzdrowiskowego (balneoterapii), jest wspólne oddziaływanie wszystkich tych czynników na organizm. Aby leczenie metodami uzdrowiskowymi było skuteczne, musi być przeprowadzone w odpowiednio długim czasie, a bodźce lecznicze powinny być właściwie dawkowane.

Profil leczenia schorzeń dermatologicznych realizują uzdrowiska:

Busko-Zdrój, Dąbki, Iwonicz-Zdrój, Lądek-Zdrój, Przerzeczyn-Zdrój, Rabka-Zdrój, Solec-Zdrój, Swoszowice, Szczawnica, Świnoujście, Wapienne.

 
Ośrodek Wypoczynkowy "PSZCZELINIEC"
Miasto : Krasnobród
Ulica : Wczasowa 23
Numer telefonu : 84-660-70-58
Adres e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Uzdrowiska - strona główna
zmienklimat
bazaobiektowiuslug_off
porady
newsletter

Login:
Email:

profilelecznicze
rodzajezabiegow
Reklamy

ULOTKI.net

Tajemniczy Dolny Śląsk - serwis miłośników tajemnic i odkrywców skarbów

 Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A   Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju   Pałac Jedlinka