Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:
Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:

Lekarz radzi

Lecznictwo uzdrowiskowe

mastalerzZ prof. dr hab. med. Lucyną Mastalerz rozmawia Iwona Duraj

Według danych WHO choroby układu oddechowego, obok chorób układu krążenia, mają największy odsetek zachorowalności i umieralności ludzi na całym świecie. Te choroby, które są przede wszystkim skutkiem szybkiego rozwoju cywilizacji, szerzą się coraz bardziej na świecie, stanowiąc poważny problem zdrowotny i społeczny. Do nich należą choroby alergiczne, w tym astma.

Więcej…

 

Nowe nieinwazyjne metody leczenia chorób serca

Dr nauk med. Andrzej Dubiński - specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog.

Choroba niedokrwienna serca jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w populacji europejskiej. Według badań oceniających ryzyko śmierci z jej powodu przyjmuje się, że w 2030 roku pozostanie ona podstawową przyczyną umieralności w Europie. Mimo niewątpliwych sukcesów w leczeniu ostrych form tej choroby paradoksalnie coraz więcej osób wymaga dalszego przewlekłego leczenia. Związane jest to z większą skutecznością leczenia stanów ostrych – i wynikającą stąd większą, w porównaniu do okresu chociażby sprzed 20 lat, przeżywalnością chorych. Wprowadzenie nowych leków oraz coraz to bardziej skutecznych technik mało- i bardziej inwazyjnych prowadzi do wydłużenia życia tych pacjentów. Mimo nowoczesnego leczenia problem nie został rozwiązany. Coraz więcej osób obciążonych jest chorobą niedokrwienną i coraz więcej osób wymaga dalszej i często bardziej złożonej terapii.

 

Więcej…

 

O nadciśnieniu mniej naukowo

Rozpoczynamy serię: "Porady lekarza rodzinnego"

lekarzradzi_janwolanczykDr Jan Wolańczyk - specjalista medycyny rodzinnej i chirurg ogólny z ponad 30-letnim doświadczeniem lekarskim. Jest jednym z pierwszych w Polsce lekarzy, którzy otworzyli własną praktykę i podpisali kontrakt o nieodpłatne dla pacjentów świadczenia medyczne w listopadzie 1995 roku. Kierownik Ośrodka Kształcenia Lekarzy Rodzinnych we Wrocławiu i nauczyciel młodych lekarzy. Wykładowca POLKARDU – programu dotyczącego chorób układu krążenia.

Specjalnie dla czytelników portalu uzdrowiska.pl zgodził się sukcesywnie dzielić swoją fachową wiedzą, Na początek o nadciśnieniu.

 

Więcej…

 
Uzdrowiska - strona główna
zmienklimat
bazaobiektowiuslug_off
Reklama
porady
newsletter

Login:
Email:

profilelecznicze
rodzajezabiegow
Reklamy

ULOTKI.net

Tajemniczy Dolny Śląsk - serwis miłośników tajemnic i odkrywców skarbów

 Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A   Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju   Pałac Jedlinka