Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:
Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:

Kołobrzeg

annamozdzynska

Anna Możdżyńska, pilot, przewodnik turystyczny.

Kołobrzeg kojarzy się dziś przede wszystkim z morzem, słońcem i plażą, jednym słowem z wypoczynkiem. A przecież to jedno z najstarszych miast w Polsce, o burzliwych, fascynujących dziejach, miasto z ponad tysiącletnią tradycją i historią, które jest dzisiaj największym kurortem nad Bałtykiem.

Statusem uzdrowiska Kołobrzeg szczyci się od ponad 200 lat, a zabiegi typowo lecznicze wspomagane są przez szeroką i nowoczesną bazę odnowy biologicznej, SPA and Welles. Źródełko na Wyspie Solnej przypomina o tym, że solanki w średniowieczu stały się podwaliną zamożności miasta, a współcześnie są podstawą funkcjonowania uzdrowiska.

kolobrzeg

Trzy porty: jachtowy, rybacki i pasażerski, mnóstwo zabytków, urokliwe uliczki starówki – to zaledwie początek atrakcji, jakie czekają Państwa podczas zwiedzania miasta! Dziś już nie ma Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, ale amfiteatr i 2 pozostałe sceny plenerowe oferują rozrywkę dla turystów w każdym wieku. Liczne koncerty, spektakle, festiwale m.in. RCK pro JAZZ, INTERFOLK, SUNRISE, festiwal teatralny „MIEDZY SŁOWAMI” czy międzynarodowy festiwal „MUZYKA W KATEDRZE”- to zaledwie namiastka atrakcji, jakie czekają na kuracjuszy i wypoczywających w Kołobrzegu. Bogate w jod powietrze, mnogość parków - w tym 5km park nadmorski, liczne i nowoczesne ścieżki rowerowe, promenada nadmorska, molo, latarnia morska – to nie jedyne atuty tego miasta. Aby zakochać się w Kołobrzegu nie potrzeba wiele-wystarczy go raz zobaczyć!

Przykładowy program zwiedzania Kołobrzegu

1. Z wizytą u Piratów / dla dzieci i młodzieży /

 • Podczas zwiedzania miasta znajdziemy odpowiedź m.in. na pytania:
 • Co robi na kołobrzeskim ratuszu głowa pewnego mieszkańca?
 • Co to jest solanka i dlaczego wyrosła na niej potęga Kołobrzegu?
 • Co to jest skala Beauforta?
 • Co latarnik robi w latarni?
 • Jak poznać czy idziemy dobrym szlakiem turystycznym?
 • Dlaczego filary w naszej gotyckiej katedrze są krzywe?

Dowiecie się także wielu interesujących rzeczy bez długich i nudnych historycznych wywodów-mimo, że historia, sztuka, obyczaje i kultura będą towarzyszyć podczas całego zwiedzania. Na zakończenie spaceru po Kołobrzegu przewiduje się zaproszenie do Reduty Solnej na dwugodzinne spotkanie z Piratami.

W programie:

 • nauka wiązanie węzłów marynarskich,
 • konkurs ciesielski,
 • taniec z obijaczem,
 • wyścig po plankach,
 • konkursy z linami-wyplątywanie z więzów, cumowanie okrętu,
 • zabawa przy muzyce morskiej,
 • lekcje fechtunku.

2. Wieczorny urok miasta

Rozpoczęcie o godz.18.00 lub 19.00 w zależności od pory roku. Spacer rozpoczynamy od zwiedzania starówki, podziwiając iluminację neogotyckiego ratusza, gotyckiej bazyliki pw WNMP oraz urokliwych uliczek, których układ nawiązuje do okresu średniowiecza. Spacerem przechodzimy przez miejskie parki z podświetlanymi fontannami i kwietnymi dywanami kierując się do portu. Około godz. 20.30 rejs statkiem na zachód słońca (rejs trwa 40 min). Po powrocie z rejsu kontynuujemy zwiedzanie: min portu głównego z iluminacją redy, promenady skąpanej w świetle latarni morskiej. Dla chętnych możliwy spacer po molo.

Więcej na www.turystycznykolobrzeg.pl

 

 
Uzdrowiska - strona główna
zmienklimat
bazaobiektowiuslug_off
porady
newsletter

Login:
Email:

profilelecznicze
rodzajezabiegow
Reklamy

ULOTKI.net

Tajemniczy Dolny Śląsk - serwis miłośników tajemnic i odkrywców skarbów

 Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A   Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju   Pałac Jedlinka